Zrównoważony rozwój

Celowymi krokami w kierunku neutralności klimatycznej

Trwała, całkowita neutralność pod względem emisji CO2 w całym łańcuchu dostaw: to nasz zadeklarowany cel. Dostosowujemy wiele dużych, a także małych działań dla zrównoważonej kompensacji CO2. Bo to właśnie suma poszczególnych efektów prowadzi nas do celu, jakim jest neutralność klimatyczna.
Na przykład energia elektryczna, z której korzysta Dr. Liebe, pochodzi z czystej energii wodnej. Od kwietnia 2022 roku 80 procent naszych tubek Ajona jest wykonanych z aluminium pochodzącego z recyklingu poużytkowego. Dzięki temu roczna emisja CO2 zostaje zmniejszona o 425 ton, czyli o 61 procent. Samochód objeżdżający równik około 32 razy wyemitowałby taką samą ilość CO2.
Każda żarówka, którą wymieniamy, każde okno, które optymalizujemy i każdy sufit, który izolujemy... Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój jest codziennie realizowane przez wszystkich, którzy pracują w Dr. Liebe. Każdy pracownik, który dojeżdża do pracy na rowerze elektrycznym, już teraz wnosi cenny wkład dla zrównoważonego współistnienia także przyszłych pokoleń.

Czy wiesz, że Ajona w postaci koncentratu jest pięciokrotnie bardziej wydajna niż zwykła pasta do zębów, a tym samym, dzięki oszczędności zasobów podczas transportu, zmniejsza zużycie paliwa o 360 procent? To zmniejsza również emisję, co nie jest bez znaczenia! Badania niezależnego instytutu potwierdzają ten pozytywny efekt.

Zakupy jak najbardziej lokalne, regionalne lub krajowe

Nasze motto w kwestii zakupów brzmi: jak najbardziej lokalnie! Dotyczy to całego łańcucha towarów, od poszczególnych składników po dostawę gotowych past do zębów na półki sklepowe. Jak najkrótsze drogi transportowe są tu tak samo ważne, jak fakt, że artykuły codziennego użytku, takie jak środki czystości, odzież robocza czy składane pudełka, kupujemy u lokalnych sprzedawców. Dla nas "Made in Leinfelden-Echterdingen" to obietnica dla naszego regionu, aby również jako firma wspierać lokalną gospodarkę. Na przykład ekologiczne kwiaty rumianku są zbierane w Niemczech i ekstrahowane regionalnie. Oczywiście, w naszych produktach wykorzystywane są czasem składniki, które musimy kupować na rynku światowym, ale zawsze od handlowców, którzy mają akredytację w Niemczech.

Biodegradowalność

Systemy czyszczące zawarte w naszych pastach do zębów - czyli te składniki, które zapewniają, że nasze pasty do zębów czyszczą zęby bardzo skutecznie, a jednocześnie delikatnie są w całości biologicznie kompatybilne i ulegają degradacji. Naturalne perełki pielęgnacyjne w Pearls & Dents wykonane są z mikrokrystalicznej celulozy i są w 100 procentach biodegradowalne. Tak samo jest z wapnem, które zapewnia delikatne i skuteczne czyszczenie pastą Ajona. To samo dotyczy metafosforanu sodu i kwasu krzemowego w naszej leczniczej paście do zębów z kwiatem rumianku Aminomed.

Sprawdzone i certyfikowane

Oprócz zobowiązania jakości, pieczęcie konsumenckie mają na celu dostarczenie wskazówek podczas zakupów. Co roku odnawiamy szereg pieczęci i znaków towarowych, które uważamy za wartościowe dla naszej firmy. W ten sposób chcemy wielokrotnie potwierdzić naszym klientom, także w ten niezależny sposób, że ich zaufanie do naszej firmy zbudowane jest na wymiernie solidnych podstawach.

Pieczęć „Gesicherte Nachhaltigkeit“ (Zapewniony zrównoważony rozwój)

Niemiecki Prywatny Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Gospodarki przyznał nam pieczęć "Assured Sustainability" na rok 2022. W tym celu nasza firma została ponownie kompleksowo przebadana w obszarach ekologii, ekonomii i kompetencji społecznych. W całej Europie około 82 procent konsumentów ocenia pieczęć pozytywnie. Jest ona uważana za dowód jakości i odpowiedzialności.

Pokaż certyfikat

Znak towarowy „FSC-Mixpackaging“

Towary z certyfikatem FSC zapewniają uczciwe i odpowiedzialne traktowanie ludzi i przyrody. Firmy posiadające certyfikat FSC mogą używać wyłącznie certyfikowanych materiałów pochodzących z odpowiedzialnej gospodarki leśnej, drewna kontrolowanego lub materiałów pochodzących z recyklingu. Z zasady, do naszych opakowań zewnętrznych używamy wyłącznie materiałów z certyfikatem FSC.

Certifikat „Ökostrom“

Korzystamy tylko z czystej energii elektrycznej, która w 100 procentach pochodzi z odnawialnych i ekologicznych źródeł. Certyfikat potwierdza również, że nie jest wytwarzany szkodliwy dla klimatu CO2.

Pokaż certyfikat

Certyfikat EQ Zert DIN ISO-9001

Regularnie poddajemy się kompleksowemu audytowi instytutu EQ Zert, jednej z wiodących jednostek certyfikujących. Potwierdza on, że posiadamy stosowany system zarządzania jakością w zakresie "Rozwój, produkcja i dystrybucja medycznych past do zębów". Naszym wewnętrznym celem jest standaryzacja procesów i ich weryfikowalność.

Pokaż certyfikat