Kompetencje medyczne

naturalnie, medycznie, skutecznie

Od momentu założenia firmy w 1866 r. naszym celem jest wytwarzanie produktów farmaceutycznych pochodzących z natury, dla utrzymania zdrowia ludzi. Od 1948 r. specjalizujemy się w produkcji leczniczych past do zębów. Jesteśmy firmą rodzinną. W Leinfelden-Echterdingen w Szwabii, w najnowocześniejszych warunkach technicznych i przy zachowaniu najwyższych standardów higieny opracowujemy i wytwarzamy nasze pasty do zębów. Stąd rozprowadzamy je do aptek, drogerii, sklepów spożywczych, gabinetów stomatologicznych i sklepów profilaktycznych w całych Niemczech. Ajona w małej czerwonej tubce, która rozsławiła Dr. Liebe od momentu jej wprowadzenia na rynek w 1952 roku, była pierwszym dostępnym koncentratem pasty do zębów. Wraz ze swoimi "siostrami" Aminomed i Pearls & Dents wytycza filozofię Dr. Liebe: możliwie największy udział naturalnych składników i szczególnie efektywne, a jednocześnie delikatne czyszczenie - naturalne, medyczne, skuteczne. Aktualne badania dotyczące stosowania tych produktów - ze stycznia i listopada 2021 roku - oceniają nasze trzy produkty pod względem kliniczno-dermatologicznym i stomatologicznym jako "bardzo dobre".

Opracowane i przetestowane z udziałem dentystów i stomatologów

Aby sprostać temu zadaniu na każdym etapie rozwoju, ściśle współpracujemy z dentystami, ortodontami i renomowanymi ekspertami. Ponadto wspieramy również badania medyczne i działamy na przykład w Stowarzyszeniu Higieny Stomatologicznej. W ten sposób tworzymy specjalne pasty do zębów, które spełniają nasze wysokie standardy medyczne: najlepsza możliwa codzienna pielęgnacja jamy ustnej z użyciem surowców naturalnych dla zdrowia zębów. Nasza specjalna medyczna pasta do zębów Pearls & Dents została opracowana przez Dr. Liebe w 1997 roku we współpracy z profesorem uniwersyteckim dr F. G. Sanderem (byłym dyrektorem Polikliniki Ortodontycznej Uniwersytetu w Ulm) jako pierwsza medyczna pasta do zębów z opatentowanym systemem pereł. W 2014 roku Dr. Liebe przeformułował ją we współpracy z innymi renomowanymi ortodontami i stomatologami: Pearls & Dents to pierwsza medyczna pasta do zębów zawierająca perły pielęgnacyjne, które są w 100 procentach biodegradowalne. Dr. Liebe posiada również patent na ten innowacyjny system perłowy. Nowe formuły Aminomed i Pearls & Dents bez dwutlenku tytanu przedstawione w latach 2021/2022 zostały rozwinięte i przetestowane z dentystami.

Składniki aktywne i formuła zoptymalizowana pod kątem zastosowania

Tworząc nasze pasty do zębów, zawsze zwracamy pełną uwagę na aktywne składniki i formułę zoptymalizowaną pod kątem zastosowania.

Tam, gdzie to możliwe, stosujemy wyłącznie naturalne składniki, których korzyści zostały uznane medycznie zgodnie z wynikami badań naukowych. Wszystkie mają udowodniony wpływ na florę jamy ustnej: prawdziwy kwiat rumianku o działaniu przeciwzapalnym, odświeżająca mięta czy geraniol, który działa antybakteryjnie i przeciw nieświeżemu oddechowi, to tylko trzy przykłady.

Łagodny dla zębów lecz efektywny w czyszczeniu

Udowodniono, że nasze specjalne pasty bardzo skutecznie oczyszczają zęby z płytki nazębnej, w której osadzają się zarazki i bakterie. Mimo tak wysokiej skuteczności czyszczenia są również bardzo delikatne i nie ścierają substancji zęba. Wartość RDA (Relative Dentin Abrasion) wskazuje, w jakim stopniu środki czyszczące zawarte w paście do zębów ścierają substancję zęba. W przypadku naszych trzech past do zębów wartość ta mieści się w przedziale past bardzo łagodnych - między 28 a 31. W przypadku past do zębów zawierających fluor stosowany jest specjalny system podwójnego fluoru. Sprzyja on remineralizacji, charakteryzuje się szczególnie wysoką biodostępnością i dodatkowo wspomaga odczulanie.